U sastavu selekcije Zagrebačkog karate saveza, ovog vikenda (11. - 12.05.2019.) sudjelovali smo na velikom međunarodnom natjecanju - Dunav kup. Natjecanje je okupilo preko 600 natjecatelja iz 100 klubova i 4 države.

Na natjecanju su sudjelovali naši kataši: Paula Šviglin, Antonija Barić, Ivan Kukić i Dino Huić. Zahvaljujući velikom trudu i radu, uspjeli su ponovno pokazati svoju kvalitetu osvojivši ukupno 7 medalja - 5 zlatnih, 1 srebrnu i 1 brončanu.

Zlatne medalje osvojili su:
Paula Šviglin - apsolutna poletarke i klasa D
Antonija Barić - klasa B
Ivan Kukić - klasa B
Dino Huić - klasa B

Srebrnu medalju osvojio je:
Ivan Kukić - apsolutna pioniri

Brončanu medalju osvojila je:
Antonija Barić - apsolutna pionirke

U pratnji naših natjecatelja bio je i Miljenko Kukić kojem zahvaljujemo na brizi i bodrenju!

11.5.2019.. karate turnir, uspješno organizira dvadesetu godinu za redom KK Stijena, posvećen je poginulim bojovnicima Domovinskog rata Grada Zagreba.

Sportskom manifestacijom obilježava se i čuva uspomena na naše hrvatske bojovnike koji su nesebično dali svoje živote za stvaranje samostalne i nezavisne države Hrvatske. 🙏👊💪

Ove godine natjecanje je okupilo oko 460 natjecatelja iz 46 klubova.

ALFA - borbe

1. Mjesto - Luka Kodrnja (Cicibani - 26kg)
1. Mjesto - Nikola Marjanović (Ml. učenici - 34kg)

2. Mjesto - Dorotea Milašin (Juniorke - 48 kg)
2. Mjesto - Leon Dragović (Juniori - 61 kg)

3. Mjesto - Marko Kodrnja (Ml. učenici - 34 kg)
3. Mjesto - Ivona Sambol ( Ml. Kadetkinje + 55 kg)

Priliku da kroz repasaž osvoje 3. mjesto bili su:

Šimun Sokol, Filip Šviglin, Viktorija Perić, Sara Benić, Dorotea Milašin kao i naši Luka Černi i Matea Strugar, koji su u kategoriji učenika nastupili po prvi put, a prvu borbu i bodove ostvario je i Marko Jevak u kategoriji cicibana.

Čestitamo svima!

28.04.2019. održan je 8. Memorijalni turnir "Igor Malek". Natjecanje je okupilo 420 natjecatelja iz 36 klubova i dvije zemlje. Kataši karate kluba Alfa osvojili su ukupno 13 medalja - 6 zlata, 5 srebra i 2 bronce.
Ovakvim rezultatom kataši karate kluba Alfa zauzeli su visoko drugo mjesto u ukupnom poretku svih klubova.

Zlatne medalje osvojili su:
Cicibanke ekipno - Medić, Mesarek, Šviglin
Paula Šviglin - cicibanke i ml.učenice (B)
Učenici ekipno - Žeinski, Kukić, Krsnik
Dino Huić - ml.kadeti
Ml. kadeti - Kukić, Huić, Žeinski

Srebrne medalje osvojili su:
Anja Mesarek - ml.učenice (B)
Marin Sambol - ml.učenici
Antonija Barić - učenice
Dino Huić - kadeti
Ml.kadetkinje ekipno - Barić, Krsnik, Brkan

Brončane medalje osvojili su:
Anja Mesarek - cicibanke
Ivan Kukić - učenici

Čestitke svima na postignutim rezultatima!

Ovaj vikend, 13. i 14. travnja 2019. godine održano je Prvenstvo Hrvatske za mlađe uzraste. Nastupilo je 515 natjecatelja iz 77 klubova.

SUBOTA

Nastupili su:

🥋Ivona Sambol - ml. kadetkinje +55 kg (1.kolo slobodna, 2. Kolo pobjeda, 3. Kolo poraz)
🥋Šimun Sokol - učenici -38 kg (zaustavljen u prvom kolu)
🥋Ivano Sambol - učenici -42 kg (1.kolo slobodan, 2. Kolo pobjeda, 3. Kolo poraz)
🥋Viktorija Perić - učenice +44 kg (zaustavljena u prvom kolu)

NEDELJA

🥋 Nikola Marjanović - ml. učenici - 34 kg
(Nakon nerješenog rezultata 0:0 i odlukom sudaca "hantei" gubi meč) Slijedećoj borbi njegov protivnik gubi od budućeg prvaka i nije bilo repasaža.

Nakon nekoliko dobrih mečeva i jake konkurencije ovoga smo puta nažalost ostali bez medalja. Ali, ni to ne bi bilo moguće bez naših sjajnih trenera, Žaca i Zokia te naše vesele pratnje; Sare i Dore, koje su ujedno i autorice ovog teksta.